Turkuaz Elektromekanik | Tapa Sökme Takma Makinası
cheap windows 10 key http://www.productkeysale.com http://www.mmkey.net Windows 10 Home Key

Tapa Sökme Takma Makinası

Çalışma
Tapa sökme takma makinası projesi
Açıklama

Tapa sökme takma makinası; Tank, gemi ve sabit konuşlu topların 76 mm, 100 mm ve 127 mm’lik mermilerinin ucundaki muhtelif tiplerdeki füze parçalarını mermiye zarar vermeden söküp takmak amaçlı tasarlanıp üretilmiş hidrolik destekli elektronik kontrollü bir makinadır.

Mermi içindeki patlayıcı maddeyi istendiği zamanda patlatan bu füze parçaları tapa olarak adlandırılmaktadır. Tapanın tipine göre, top mermilerinin bazıları hedefe çarptığında, bazıları ısı kaynağına belirli bir mesafede, bazıları ise istenilen zamanda patlatılır.

Makinanın çalıştığı mahal 30cm kalınlıkta beton zırh ile desteklenmiş olup zırhlı bölge dışındaki kısmi alanda makinayı kontrol eden elektronik birim yerleştirilmiştir. Söküm yapılan zırhlı bölgenin tabanındaki elektromanyetik etkileri azaltmak için Faraday kafesi ile korunmuştur. İstem dışı patlamalara karşı makina kontrol birimi söküm binasından elli metre uzaklıkta bir yere konuşlandırılmış kamera takibi yapılabilen özel odacık içine alınmıştır.

Mermi tapası sökme takma makinası, T.C. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı için tasarlayıp ürettiğimiz bir makinadır. Elektronik kontrollü, hidrolik tahrikli bu makina ile muhtelif çaplardaki top mermilerinin tapaları otomatik olarak sökülüp takılabilmektedir. Makina, Deniz Kuvvetleri Çuhane mühimmat ve bakım deposunda hizmet vermektedir.